محل تبلیغات شما
خلاصه عملکرد لژیون
چگونه از خودگذشتگی کنیم ؟
وقتی برای ما اتفاق زجر آور وناراحت کننده ای می افتد درون ما آتشی به پا میشود ما دو راه پیش رو داریم اول اینکه این آتش را به بیر‌ون پرتاب کنیم وهمه جا را بسوزانیم. راه دوم اینست که آتش را درون خود نگه داریم خود بسوزیم اما به دیگران آسیبی نرسد.
اگر شمشیری درون سنگی فرو رفته باشد ما نمیتوانیم آن را دربیاوریم .زمانی که ما آتش را درون خود نگه داریم قلبمان نرم میشود و ما میتوانیم آن تیغ ها که نماد ضدارزش هاست از قلب خود بیرون بیاوریم و آن پیوندهای نامیمون را قطع کنیم و این مفهوم از خود گذشتگی است .برای مثال مسافر ناسازگاری میکند و یا گریز زده من میتوانم پرخاش کنم،توهین کنم،درخواست طلاق کنم.واین آتش و عقده و کینه را به بیرون پرتاب کنم و همه جا را بسوزانم میتوانم هم چیزی نگویم. بعضی مواقع بهترین کار هیچ کار نکردن و سکوت است متاسفانه ما همسفر ها زمانی که همه جا را سوزاندیم تازه متوجه اشتباهمان میشویم در صورتی که اینجا جای عمل کردن به آموزش های کنگره است اینجا جایی است که میتوانیم پیوند های نامیمون را قطع کنیم وگرنه ممکن است من با آموزش هایی که گرفتم سخنور خوبی باشم ولی آیا میتوانم در زندگی خود استفاده کنم؟پس فاصله حرف تا عمل بسیار زیاد است.
من معلم مسافر نیستم مسافر خود باید خواسته داشته باشد و من همسفر با حرکت و تغییر خود میتوانم خواسته را در مسافر به وجود بیاورم و گرنه به قول حضرت علی که می فرمایند: اگر کسی به من بگوید کوه را جابجا کرده شاید باور کنم اما اگر بگوید کسی را تغییر داده ام هرگز.
انسان بواسطه قدرت اختیاری که دارد ممکن است خطا کند پس چه راهنما باشیم چه رهجو زمانی میتوانیم تصمیم صحیح بگیریم که وادی اول را اجرا کنیم یعنی در همان لحظه تصمیم نگیریم زمانی که فرصت فکر کردن به خود دادیم یواش یواش راه و مسیر نمایان میشود. زمانی که نمیدانیم چه کنیم سکوت و تفکر میکنیم و این باعث میشود که درصد خطا پایین بیاید. ما به همان میزانی که آموزش گرفتیم درصد خطایمان کم میشود.
چرا محبت و صبر ما در مقابل اشتباه دیگران دیده نمیشود اما کوچکترین واکنش و اعتراضی اینقدر پررنگ است؟ زمانی که ما خود را حل کنیم و یا نادیده بگیریم صبر و محبت ما وظیفه تلقی میشود یعنی اینکه وادی سوم را اجرا نکردیم ما به عنوان انسان باید برای خود ارزش قائل باشیم به همین دلیل است که بعد از تفکردر وادی اول و ناامیدی در وادی دوم بلافاصله خویشتن دوستی می آید.

اهمیت شرکت در جشن گلریزان

ما با آموزش ها با گره های درونی خود آشنا شدیم به گفته آقای امین بهترین راه باز کردن گره ها خدمت کردن است .خدمت کردن باعث نرم شدن قلب و آماده شدن برای تزکیه و پالایش میشود.
خدمت مالی بسیار بااهمیت است چون کندن مال بسیار سخت تر از مشارکت،سیدی نوشتن،فعالیت در سایت.است .این کندن به همان میزان سختی و فشاری که وارد میکند به ما انرژی و آموزش میدهد به همان اندازه حال خوش به ما میدهد. نکته دیگر اینست که هر انسانی رسالتی دارد. من میدانم که خانواده یک مصرف کننده در چه شرایطی زندگی میکنند از فجایع اعتیاد خبر دارم پس رسالت من کنگره ای کمک به افزودن شعب برای رساندن پیام کنگره به قشر مصرف کننده است. موج عظیمی در حال حرکت است ما میتوانیم با کمک مالی خودوبا حس و نیت خوب حتی به اندازه یک آجر به این موج وصل شویم و به قشر دردمند جامعه کنیم تا مبادا از این موج به بیرون پرتاب شویم.
در سیدی رنج ابدی یاد گرفتیم که آنچه هست نیست میشود و آنچه نیست باعث رنج ابدی میشود با مثالی این مطلب را روشن میکنیم:اگر ما از کشور بدون اینکه پولمان را تبدیل کرده باشیم خارج شویم آنجا با مشکلات زیادی روبرو میشویم .برای اینکه بتوانیم در حلقه بعدی از پتانسیل ها و توانایی‌هایمان استفاده کنیم باید آنها را تبدیل کنیم چون توانایی های ما ( مال،مقام) روزی از بین میروند و باعث رنج ابدی میشوند .ما فکر میکنیم که اگر کمک مالی کنیم پولمان از دست میرود در صورتی که با بخشیدن مال آن را میکاریم و تبدیل میکنیم پس مواظب باشیم پتانسیل هایمان به ضررمان نشود.

دستور جلسه هفته آینده بخش اول وادی چهار و اضافه وزن ۴.

مقاله به مناسبت هفته ایجنت،اسیستنت ومرزبان ،به قلم همسفر شهین.

چکیده ای از سی دی روابط حسنه:

در باب دستور جلسه هفتگی: وادی ششم

کنیم ,میشود ,زمانی ,وادی ,آموزش ,ها ,زمانی که ,رنج ابدی ,به همان ,آتش را ,جا را

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

موزیک ydgamweanews mevecope phivoselfber ○°•سفارشات میس نالیا•°○ diaknowewob free-gifts Samuel's notes pressicecor مسیر خوشبختی